Life Style

Moti për sot dhe nesër, a do të kemi shira dhe sa do të jenë temperaturat?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:18 - 23/10/18 |
el ida

Moti – E martë, 23 tetor 2018

Sipas MeteoAlb: Orët e paradites dominohen nga kthjellime dhe vranësira të shpeshta në bregdet dhe zonat e ulëta. Por vranësira të dendura dhe shira të izoluar paraqiten në ekstremet verior – Jugor. Në lartesine mbi 1400 metra do të shfaqen reshje të pakta debore. Pasditja dhe mbrëmja dominohen nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash në të gjithë vendin.

Temperaturat e ajrit mbeten në vlera konstante të mëngjes dhe mesditë duke varjuar nga 4 deri 21 apo 22 gradë C.

Era do fryjë mesatarisht me shpejtësi mbi 35 km/h nga drejtimi Verior – veriperendimor duke krijuar në det dallgëzim deri 2 – 3 ballë.

Moti – E mërkurë, 24 tetor 2018

Sipas MeteoAlb: Kthjellime dhe vranësira të herë pas hershme karakterizojne motin në të gjithë Shqipërinë. Përjashtuar zonat veriore vranësirat do të jenë më të dendura duke rrezikuar shira të izoluar në ekstremin verior. Përsa i përket, pasdites do të vijojë në të njëjtat kushte atmosferike ku kthjellimet dhe vranësirat e shpeshta mbeten dominante.

Temperaturat do të kenë ulje të lehtë në vlerat e mëngjesit. Duke shënuar minimumin 1°C por mesdita do të ngjisë maksimumin në Sarandë 23 °C.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi mbi 30 km/h nga drejtimi Perëndimor dhe Veriperëndimore duke krijuar në det dallgëzim deri 2 ballë.

Pas