Bota

Gjendet bombë në shtëpinë e miliarderit George Soros


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:54 - 23/10/18 |
b.f

Një mjet shpërthyes u gjet të hënën në një kuti postare në shtëpinë e George Soros, filantropistit dhe miliarderit amerikan.

Një zyrtar tha se pajisja ishte gjetur pranë shtëpisë së zotit Soros. Nuk shpërtheu vetë, por xhenierët “e shpërthyen në mënyrë proaktive”, theksoi ai.

Ngjarja ka ndodhur në qytetin luksoz të Bedford në Westchester. “Një punonjës i banesës hapi pakon, duke zbuluar që ishte mjet shpërthyes”, tha policia në një deklaratë. “Punonjësi e vendosi paketën në një zonë të pyllëzuar dhe njoftoi policinë.

Pas