Kryesore

Moti për ditën e sotme, 20 gusht 2019


               Publikuar në : 07:58 - 20/08/19 |
Opi Nion

Instituti i Gjeoshkencave bën me dije se ditën e sotme nuk priten reshje, ndërsa temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë: në bregdet: 22 / 32 °C, në vendet e ulëta: 21 / 34 °C  dhe në vendet malore: 15 / 30 °C.

ERA

Sot era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.

Zjarri në pyje

Sot rritet rrezik “I LARTË’’ në qarqet Fier dhe Korçë dhe rrezik “I MODERUAR’’ në qarqet e tjerë (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

Në disa qarqe pritet rrezik “I LARTË’’ vetëm në zona të kufizuara, konkretisht në qarqet: Lezhë (Perёndim), Durrës (Perёndim), Tiranë (Perёndim), Berat (Perёndim), Gjirokastër (Lindje).

/Opinion.al E.Xh.

Pas