Bota

Moti i keq/Sardenja në alarmin portokalli, zhduket një person


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:05 - 14/11/21 |
Opi Nion

Alarmi i motit i lëshuar ditën e djeshme nga Mbrojtja Civile Rajonale në Itali ka ndryshuar nga i verdhë në portokalli për shkak të valës së motit të keq që goditi Sardenjën, ku në Sulcis është zhdukur edhe një i moshuar.

“Moti i keq ka prekur plotësisht të gjithë Sulcisin – tha për ANSA drejtori i përgjithshëm i Mbrojtjes Civile Rajonale Antonio Belloi”, duke pohuar se sasitë e shiut që ishte parashikuar tashmë kanë rënë.

Duke qenë se do të vazhdojë të bjerë shi i përhapur në të gjithë ishullin dhe duke pasur parasysh brishtësinë e territorit, niveli i alarmit është rritur. Ne jemi duke monitoruar vazhdimisht situatën”, tha ai./Opinion.al

Pas