Aktualitet

“Mos e mëzit Elisën”, Meta: O shoku ku e lamë debatin për OFL?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:34 - 09/10/20 |
Al Do

Presidenti Meta dhe kryeministri Rama janë në kulmin e një vale akuzash dhe replikash me njëri – tjetrin.

Gjatë ditës së sotme, presidenti e ftoi publikisht kryeministrin Rama për një debat në studion e emisionit “Opinion”.

Ky i fundit e refuzoi ftesën gjatë fjalës së tij në asamblenë e Partisë Socialiste por në të njejtën kohë ironizoi edhe dekorimet që i ka bërë presidenti heronjëve të kombit pas vdekjes.

Në një nga replikat e tij presidenti Meta e quajti kryeministrin Rama, “spiropalist ordiner”, duke iu referuar deputetes Elisa Spiropali.

Kryeministri nga ana tjetër u përgjigj duke i thënë presidentit “të mos mërzisë Elisën” sepse nuk do të ketë kujt t’i dorëzojë medaljen e dekorimit të Skënderbeut.

LEXO EDHE: Rama:Ilir mos e mërzit Elisën,s’ke kujt t’i japësh dekoratën e Skënderbeut

Së fundi, presidenti Meta iu kthye sërish çështjes së debatit publik me Ramën.

“O shoku, ku e lamë debatin për OFL? Në cilën ditë, orë, studio dhe gazetarë? Malet tona më të larta!”, shkruan Meta në rrjetet sociale. /Opinion.al

Pas