Bota

Momenti kur tërmeti trondit studion televizive, reagimi i moderatorit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:10 - 22/09/21 |
Opi Nion

Melburni u godit nga një tërmet me magnitudë 5.8 të shkallës riter ditën e sotme. Lëkundjet e tërmetit ishin të forta duke shkaktuar panik tek qytetarët.

Lëkundja u regjistrua në orët e para të mëngjesit dhe epiqendra e tij ishte në Mansfielt. Lëkundjet u ndien dhe në një studio televizive në Australi, ku Michael Roëland dhe Tony Armstrong ishin duke biseduar live kur studio u trondit.

Pas