InstaBIZ

Modelja që sfiloi për Gucci-n dhe tërhoqi vëmendjen e botës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:53 - 02/09/20 |
el ida

Armine Harutyunyan është një modele jo profesioniste, 23 vjeçare armene, e cila ka pushtuar rrjetet sociale anë e kënd botës dhe ka sjellë një reagim shumë të ashpër në rrjet.

Me një pamje krejt ndryshe nga vajzat e tjera të pasareleve, Armine është zgjedhur së fundmi si pjesë e një fushatës së re të modës nga Gucci.

Që prej pjesëmarrjes në prezantimin e koleksionit pranverë-verë 2020 nga Gucci, Armine mori tepër vëmendje. U duartrokit nga disa dhe u komentua nga të tjerë në mënyrë denigruese për pamjen e saj fizike.

Ajo dallohet nga tiparet e forta dhe të mprehta, vetulla shumë të trasha, hundë të kërcyer dhe për këtë arsye dhjetëra ndjekës janë përfshirë në një fushatë bullizmi ndaj saj online.

Gucci e zgjodhi atë pikërisht për këtë arsye për të ofruar një model të bukurisë jo-tradicionale, në emër të përfshirjes dhe pozitivitetit të trupit.

Armine debutoi për herë të parë në pasarela vitin e shkuar përgjatë “Milan Fashion Week”. E tronditur nga kritikat, ajo zgjodhi t’iu përgjigjet me heshtje.

Gjatë një interviste për mediat italiane, 23-vjeçarja u shpreh se e ka kuptuar që nuk mund t’i ndalojë njerëzit të flasin dhe për këtë arsye zgjodhi t’i injorojë. Sipas saj i gjithë sulmi rreth pamjes së saj shpreh frikën rreth gjërave ndryshe dhe paaftësinë e të reaguarit ndaj risive.

Pas