InstaBIZ

Mirela Nurçe vesh me “Pafajësi”


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:29 - 20/11/15 |
root

Stilistja Mirela Nurçe sjellë këtë herë një koleksion shumë të veçantë veshjesh. “Veshur në pafajësi”, është një koleksion unik me vizatimet e “Institutit të Nxënësve”, që nuk dëgjojnë.

Vizatimet e tyre janë derdhur në copa e në stofra shumëngjyrëshe, me të cilat Mirela krijoi një koleksion të tërë veshjesh, aksesorësh e këpucësh.

Koleksioni shpreh ndjenjat e këtyre nxënësve, komunikon botën e tyre me ngjyra, duke treguar që ata janë persona me aftësi të kufizuara, por me talente të pakufizuara. Imazhi i këtij koleksioni është përzgjedhur modelja, Emina Cunmulaj. Ky projekt është realizuar me mbështetjen e UNDP dhe platformës Tring.

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas