Kryesore

“Ministrja Spirobuçi”/ Berisha ofendon Spiropalin, Kuvendi ndërpret seancënBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:08 - 14/07/22 |
Opi Nion

Është ndërprerë seanca parlamentare është ndërprerë, pasi kreu i PD-së përdori fjalor jo etik kundër Spiroplait gjatë fjalimit të tij më kuvend, duke e ofenduar me fjalë të papërshtatshme.

Fjala e Berishës: Salariotët nuk kanë të sosur, ky burri i dha 500 milionë lekë tenderin kuzhinierit të djalit, si puna e Salariotit që i dha Elkit vëllaut të kësaj ministres të Spirobuçit…

Nikolla: Ju ndërpres fjalën zoti Berisha, nuk pranohet kjo fyerje e rëndë. Ju ndërpres fjalën.

Zoti Berisha keni shkelur rëndë kodin e etikës, do ndërpresim seancën për të vazhduar me masën disiplinore.

Pas kësaj Kryetarja e Parlamentit Lindita Nikolla i ndërpreu fjalën Berishës dhe njoftoi se seanca plenare do të ndërpritet për të dhënë Berishës masë disiplinore për thyerje etike.

Ndërkohë Spiropali u përgjigj duke thënë se Berisha është shembulli se si nuk duhet të flasë dhe të jetë një njeri, një politikan dhe një gjysh.

Pas