Sociale

Ministrja Denaj nuk i ka punët mirë me gatimin: Di të bëj vetëm makarona


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:57 - 26/03/21 |
Opi Nion

E ftuar në emisionin “Historia ime” në Tv Klan ka qenë ministrja e Financave Anila Denaj e cila ka bërë një intervistë ndryshe. Ajo ka folur më gjatë për jetën e saj profesionale dhe private. Ministrja ka zbuluar se ajo ka një pasion e cila është zhytja nënujore, ajo tani është një zhytëse profesionale me licencë. Madje ka treguar se nuk ia thotë shumë gatimit dhe di të gatuajë vetëm makaronat klasike.

Mirela Milori: Me gatimin keni lidhje?

Anila Denaj: Vetëm makarona dhe ato më klasiket.

Mirela: Mendova “scuba diving”,(zhytëse nënujore), minister e Financave, 18 vite në një kompani gjermane me rregulla strikte të cilat ju kanë kalitur, mendova që dhe tek gatimi, apo këtë e ka Klodi?

Anila Denaj: Do të thosha që as ai nuk e ka në shtëpi, por unë jo një herë. Mundet që për arsyet e emergjencës të siguroj një ushqim deri tek pastat.

Mirela Milori: Raporti me miqtë tani që jeni ministre, vazhdon të jetë apo ka mungesa?

Anila Denaj: Unë ata që bëj miq, i kam gjithë jetën edhe ata që kam në Shqipëri dhe ata që i kam jashtë. Ndërkohë ka qenë gati e pamundur këto dy vite dhe dy muaj sepse intesiteti ka qenë i lartë. Unë jam mësuar dhe në bankë sepse intensiteti nuk ka qenë më i vogël, por këto dy vite kanë qenë më të pazakontë dhe ka qenë viti i fundit si rezultat i shumë ngarkesave për të përballuar edhe me akte juridike, nevojat buxhetore për rindërtimin, për shëndetësinë etj, kështu që nuk ka patur mundësi sepse dalim vonë dhe marrëdhëniet i mbajmë me WhatsApp me Zoom. /tvklan.al

Pas