Aktualitet

Meta: Kush do prekë votën do të përfundojë si Musolini me KlaretënBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:35 - 26/10/22 |
Opi Nion

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, në një konferencë për mediat ditën e sotme reagoi ashëpr ndërsa u pyet për ligjet e ndërmarra nga qeveria për verifikimin e politikanëve si spiunë.

Gjatë fjalës së tij, Meta akuzoi kryeministrin Edi Rama për ligjin e dosjeve të miratuar në Kuvend, ndërsa e “kërcënoi” se do ta godasë atje ku i shijon më shumë.

Ndër të tjera, Meta bëri një paralajmërim për të gjitha ata që do të tentojnë të vjedhin votat në zgjedhjet vendore të vitit 2023. Ai tha se ata që do guxojnë të prekin votën e popullit shqiptar do të përfundojnë si Musolini me Klaretën.

“Ligjet që bën djali i Kristaqit, Edvin Kristaq Rama, ligjet që bën nipi i Spiro Kolekës, unë me tolerancën më të madhe do t’ia fus atje ku e shijon më shumë ai. Të gjithë ata që mendojnë se do ekzekutojnë pluralizmin politik do të kenë fatin e Musolinit dhe Klaretës, dashnores së Musolinit. Parlamenti i Tiranës sa të mblidhet i ka gati 10 komisione hetimore dhe 1 komision është për Bashkinë e Tiranës që ka të bëjë me korrupsionin e dosjeve. Sa i takon Ram-bashistëve vrimë miu nuk do të ketë për ta. E di Rama që unë i mbaj premtimet. Piktori i Sigurimit të Shtetit, Edvin Kristaq Rama duhet ta dijë shumë mirë që do të përgjigjet deri në një për shkeljet e ligjit. Ai e di, por e bën që të trimërojë të tjerët, do ti përdorë siç përdori Sajmirin, Lefterin dhe Alqin”, tha Meta./Opinion.al

Pas