Politikë

Meta flet për takimet e fundit me Berishën: Takohemi s’takohemi jemi onlineBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:45 - 01/09/22 |
Opi Nion

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta i pyetur nga gazetarët gjatë konferencës së sotme nëse ka zhvilluar takime me kryetarin e Partisë Demokratike, Sali Berisha tha se takohemi s’takohemi jemi online, duke nënkuptuar se është në komunikim të vazhdueshëm me kryedrmokratin.

Ndër të tjera, Meta tha se me Berishën ka një kimi të mrekullueshme.

“Me Berishën kemi një kimi të mrekullueshme. Takohemi apo nuk takohemi, jemi online”, u shpreh Meta.

Më herët u publikua lajmi se dy ditë më parë dy liderët opozitarë zhvilluan një takim, ku u diskutua për aksionin opozitar mes dy partive.

Ndërkaq, kujtojmë se dy liderët kanë patur gjithmonë marrëdhënie të mira me njëri-tjetrin, edhe në periudhën kur Sali Berisha dhe Ilir Meta kanë qenë në kahe të kundërta, ky i fundit e ka vlerësuar gjithmonë si politikan./Opinion.al

 

Pas