Aktualitet

Mesazhi i Çelës me diktatorin, PD:Distancohuni, Naço:Do thirret Këshilli i Etikës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:36 - 01/12/21 |
Opi Nion

Është shoqëruar me debate mbledhja e sotme në komisionin e Sigurisë ku është diskutuar për urimin e publikuar nga deputeti i PS-së, Bujar Çela me foton e Enver Hoxhës për festën e Pavarësisë.

Deputeti i PD, Salianji kërkoi që të distancohen nga fyerjet për viktimat e komunizmit, ndërsa Nasip Naço tha se do të thirret këshilli i etikës.

Ervin Salianji: Të distancoheni për fyerjet e viktimave të komunizmit. Duhet të kërkoni ndjesë fillimisht dhe më pas vazhdojmë me rendin e ditës. A keni ju distancim apo ndjesë si kryetar?

Nasip Naço: Kam tentuar për të fshirë komentet që ishin bërë, nuk kam mundur. Më pas e kam fshirë nga grupi. Do të thirret nga Këshilli i Etikës dhe më pas do të shikohet çfarë do të ndodh.

Mesazhet u shkëmbyen në grupin e përbashkët të këtij Komisioni dhe u bënë virale në media.

Pas