Sport

Mërzitet trajneri kosovar i Kombëtares: Vëllau i madh po na merr lojtarët


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:19 - 10/11/15 |
b.f

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, nuk ndihet aspak rehat, kur shikon sipas tij që vëllau i madh, në këtë rast Shqipëria, I merr lojtarët më të mirë për të formuar Kombëtaren e saj. Këtë gjë Bunjaku e ka deklaruar edhe sot, në konferencën për shtyp ku duke përmendur shembullin e Albion Avdiajt, të cilin Bunjaku tha se Shqipëria ia ka marrë pa leje, tha se:“Nuk është mirë që kur njëri vëlla ndërton shtëpinë (Shqipëria) t’i marrë gurë prej themelit vëllait tjetër (Kosovës) i cili po mendon të ndërtojë shtëpinë e tij”. Më tej Bunjaku shton: “Ne kemi lojtarë mjaftueshëm që të ndërtojmë dy Kombëtare. Ne kemi përkrahur deri më tani Shqipërinë, por ka ardhur koha që ne të ndërtojmë skuadrën tonë”

 

KOMENTO (3)

Shkruaj nje koment

  1. Mbaeni mente per pak kohe shqiperia me kosoven do jete derbi ballkanit sjan njohur akoma si kombetare dhe filluan te belbezojne kundra shqiperis ne njofim vetem nje kombetare ate qe ka 100 vjet qe eshte formuar shqiperi……

Pas