Politikë

Merz në krye të CDU, Basha: Presim të punojmë gjithnjë e më afërBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:08 - 22/01/22 |
Opi Nion

Lulzim Basha, ka uruar Friedrich Merz për konfirmimin në krye të CDU-së. Përmes një tuiteri, Basha shprehet se pret të bashkëpunojë gjithnjë e më shumë me partinë simotër, në partneritet të fortë për vlerat europiane dhe të ardhmen europiane të Shqipërisë.

“Urimet më të përzemërta për partinë tonë simotër @CDU për konfirmimin e @FriderichMerz si udhëheqësin e saj të ri. @pdshqiperi dhe unë presim të punojmë gjithnjë e më afër së bashku, në partneritet të fortë për vlerat evropiane dhe të ardhmen evropiane të Shqipërisë.”-shkruan Basha.

Ish-kreu i grupit parlamentar unionist, Merz, u zgjodh në krye të CDU-së më 17 dhjetor 2021.

Pas