InstaBIZ

Meghan Markle i ka patur gjithnjë ‘pikë të dobët’ britanikët


               Publikuar në : 17:58 - 22/05/19 |
xhu lia

Për Dukeshën Meghan Markle kureshtja është gjithnjë mjaft e madhe. Shumë persona që ajo ka njohur më parë dhe tani nuk janë më në përditshmërinë e saj kanë tendencën të flasin për të dhe të shkuarën.

Diçka e tillë duket se ka ndodhur edhe me moderatoren britanike Lizzie Cundy. Gjatë një interviste Cundy është shprehur se me Meghan është njohur në një mbrëmje bamirësie në vitin 2013.

“Po bënim bisedë si mes vajzash dhe ajo më pyet: “A njeh ndonjë djalë të famshëm? Jam single dhe më pëlqejnë shumë anglezët.” Unë i thashë: “Do dalim e do gjejmë dikë”.

Ndërkohë kur ishin së bashku në eventin Global Gift Gala në Londër, moderatorja ka thënë se i ka sugjeruar Meghanit, futbollistin Ashley Cole, i cili sapo ishte ndarë nga këngëtarja Cheryl.

“Qenka i lezetshëm”,-mësohet të ketë thënë Markle asokohe.

Moderatorja ka shprehur vlerësim për dukeshën, ndonëse theksoi se në vitin 2016, kur ajo e ka uruar për lidhjen me Harry-n është përgjigjur shumë ftohtë.

“Është shumë e qetë, i pëlqente një pije, i pëlqente qejfi. Mbaj mend se më pyeste shumë për fëmijët e mi. Ishte shumë e interesuar dhe bënte shumë pyetje. Zakonisht, aktoret flasin vetëm për veten e vet. Ajo ishte ndryshe. Kur mësova për lidhjen e saj me Harry-n i kam shkruar një mesazh: “Oh Zot i Madh! Dëgjova për Harry-n!” Dhe ajo ma kthen: “Po, e di. Do flasim,”-ka thënë moderatorja./Opinion.al/

Pas