Kronikë

Me xhup portokalli dhe kapele, ky është 30-vjeçari që grabiti postën


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:45 - 19/04/22 |
Opi Nion

Në foton e mëposhtme shfaqet 30-vjeçari Elis Suçi, i shpallur në kërkim për grabitjen e filialit të postës së Kamzës, pasditen e të hënës.

Sikurse duket në foton e kapur nga kamerat e sigurisë ai ka qenë i veshur me xhup portokalli, me kapele të bardhë, maskë anti-Covid dhe një qese në dorë teksa largohet pas grabitjes së 100 mijë lekëve.

Për këtë ngjarje është arrestuar vetëm njëri nga autorët, 20-vjeçari Algert Kurti.

Ky i fundit është pikasur nga kamerat dhe pretendon se po qëndronte para gjimnazit të Kamzës dhe se Elisin e ka gjetur pranë postës duke vëzhguar lëvizjet e punonjësve. Kur kishte shkuar ta takonte, Elisi sipas tij i kishte thënë që do të grabisnin postën, por ai ka mohuar të ketë marrë para.

30-vjeçari Elis Suçi, ndodhej në kërkim për vjedhje dhe kjo nuk e ka penguar të grabisë nën kërcënimin e armës pikën e postës shqiptare në Kamëz.

Pas