Aktualitet

Rama- deputetëve të PS: Shkoni në Kuvend për të votuar ose ju hiqet paga!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:33 - 19/04/22 |
Opi Nion

Gjatë mbledhjes së grupit Parlamentar me dyer të mbyllura kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar deputetët që nuk marrin pjesë në votime apo që nuk qëndrojnë në sallën e Kuvendit kur zhvillohen debatet politike, se do të ketë dhe ndëshkime, duke filluar me heqjen e pagës.

Sipas “abc news” Rama është shprehur se nëse deputetët nuk e zbatojnë këtë rregull ata do të ndëshkohen me heqjen e 1/3 të pagës për çdo mospjesëmarrje në votim.

Në mbledhjet e sotme të Grupit Parlamentar diskutimet u fokusuan te zgjedhja e presidentit të ri. Socialistët hodhën në kuti zarfin me tre emra të propozuar për kreun e ri të shtetit.

Po ashtu gjatë mbledhjes deputetët socialistë nuk morën një vendim për të përjashtuar Olando Rakipin, djalin e Aqif Rakipit i cili është shpallur non grata nga Departamenti i Thesarit i SHBA. Sipas tyre përgjegjësia është personale.

Pas