Kronikë

Me rrezikshmëri të lartë shoqërore, arrestohet 44-vjeçari me dy identitete


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:01 - 21/07/21 |
Opi Nion

Një 44-vjeçar, person me rrezikshmëri të lartë shoqërore në fushën e krimeve kundër jetës, është vënë në pranga mëngjesin e sotëm.

44-vjeçari me dy identitete Erjon Markol dhe Sefer Markola, është arrestuar pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë i ka caktuar masën e sigurimit “Arrest në burg” në mungesë, për veprën penale “Plagosja e rëndë me dashje”.

Markola është dënuar pasi më datë 31 Mars të këtij viti, në bulevardin “Migjeni”, ka plagosur me thikë një person.

44-vjeçari është dënuar më parë në Shqipëri dhe në Gjermani, për veprën penale “Plagosja e rëndë me dashje”.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme.

Pas