-U tha në Opinion

“Më lini ta mbaroj se më çmendët”, Fevziu ngre zërin ndaj të ftuarveBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:50 - 17/02/22 |
el ida

Diskutime të ashpra kanë shoqëruar mbrëmjen e sotme emisionin “Opinion” i fokusuar në çështjen  për inceneratorët.

Ndërsa është përpjekur të kërkojë nga të ftuarit  detaje nga çështja, në një moment, drejtuesi i emisionit Blendi Fevziu është dashur të ngrejë zërin për të qetësuar situatën.

Ai ka kërkuar nga të ftuarit, që të jenë më të qartë për teleshikuesit duke u drejtuar me shprehjen: “Më lini ta mbaroj se më çmendët, ta kuptojë njeriu që është para televizorit. Nuk ka nevojë me fol të gjithë. Ore njerëzit nuk jetojnë në incenerator që t’i dinë të gjitha, duroni”, u shpreh gazetari.

Ndërsa flitej për kostot dhe përfitimin e inceneratorëve,. Gazetarë Fevziu pyeti se përse nuk e ka kryer shteti incenereimin, në një kohë kur procesi llogaritej të nxirrte 120 milionë euro në 30 vjet konçension./Opinion.al

Pas