Aktualitet

Lezhë/Zjarr i madh në fabrikën e peshkut, devijohet trafikuBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:21 - 18/02/22 |
Opi Nion

Një zjarr i madh ka përfshirë një fabrikë të përpunimit të peshkut në Lezhë rreth orës 6:30 të mëngjesit.

Policia ka dhënë njoftim zyrtar dhe ka thënë se nuk ka pasur persona të lënduar por vetëm dëme materiale. Si pasojë e flakëve,  autoritetet njoftojnë se është devijuar trafiku në autostradën Lezhë-Laç dhe është zhvendosur në rrugë dytësore.

“Rreth orës 06:30, në dalje të qytetit të Lezhës, ka rënë zjarr në fabrikën e peshkut. Nuk ka dëme në njerëz,  vetëm dëme materiale. Shërbimet e Policisë dhe të zjarrëfikses në vendngjarje, punojnë për shuarjen e flakëve. Si pasojë e tymit është devijuar trafiku në qytet dhe në rrugë dytësore”, njofton policia./Opinion.al

Pas