-Jetë dhe Stil

Me kokën në çajnik, ky leopard s’është aspak i rrezikshëm


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:22 - 01/10/15 |
root

Ky felin “mendjelehtë” ka kujtuar që do të gjejë ushqim në këtë çajnik dhe si i uritur që ka qenë e ka zhytur kokën brenda tij. Leopardi ka qëndruar për 6 orë me këtë çajnik në kokë dhe asnjë nga banorët e këtij fshati nuk e ka ndihmuar, por thjesht janë kënaqur duke i bërë foto e video. Për pak orë ata kanë mundur ta shohin nga afër egërsirën, sepse në këto kushte ai nuk ka qenë i aftë ti sulmojë. Më pas kanë mbërritur në vendngjarje forca të specializuara të policisë pyjore që e kanë qetësuar kafshën fillimisht dhe më pas i kanë hequr çajnikun nga koka. Ai ka vrapur me të katra për në pyll, për të kapur preun e radhës.

Local TV images after a leopard was caught with its head stuck inside a water bucket in the Rajasthan's Rajsamand District of India

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas