Te Fundit

Braho dhe Prifti, bashkë në polici


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:12 - 01/10/15 |
b.f

TIRANË- Gjatë pasdites së sotme pritet të merren në pyetje Kreu i Komisionit Parlamentar të Sigurisë Kombëtare Spartak Braho dhe ish-ministri Dritan Prifti. Ata janë thirrur për të dhënë sqarime pas letrës së Brahos se po përgatitet destabiliteti i vendit. Ai akuzonte se ideues të këtij skenari deputetin Tom Doshi dhe ish-ministrin Prifti. Ishte Prokuroria eTiranes që urdhëroi policine marrjen ne pyetje te të gjithë personave që janë permendur ne letrën e Brahos. Një ditë më parë në policinë e Tiranës u pyetën deputeti Tom Doshi dhe Vojsava Ismailaj, bashkëshortja e biznesmenit Kastriot Ismailaj. Nuk dimë nëse policia i ka lënë në mënyrë të qëllimshme apo të rastësishme ‘takimet’ me Brahon e Doshin në orare të përafërta.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas