Kronikë

Më kanë vjedhur paratë/42-vjeçari bën kallzim të rremë,i gjendet kanabis e plumba


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:26 - 25/11/21 |
Opi Nion

Një 42-vjeçar është arrestuar ditën e sotme në Tepelenë, pasi ka bërë kallzim të rremë në polici se i kanë grabitur një shumë parash në banesë.

Ndërkohë, gjatë kontrolit që policia ushtroi në shtëpinë e 42-vjeçarit, A.S., iu gjetën hashash e plumba.

Tashmë ai akuzohet për veprat penale “Kallëzim i rremë”, “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit”.

“Specialistët e Seksionit të Hetimit të Krimeve në Komisariatin e Policisë Tepelenë arrestuan në flagrancë A. S., 42 vjeç, banues në fshatin Nivicë, Tepelenë.

Ai u arrestua pasi ka njoftuar shërbimet e Policisë, duke pretenduar se i kishin vjedhur një shumë parash në banesë, por nga veprimet hetimore rezultoi se ai kishte bërë deklarim të rremë para punonjësve të Policisë.

Gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e tij u gjetën dhe u sekuestruan në cilësinë e provës materiale një sasi e vogël lënde narkotike cannabis sativa dhe 219 fishekë model 56.

Materialet në ngarkim të shtetasit A. S. i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër, për veprat penale “Kallëzim i rremë”, “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit”, njofton policia./Opinion.al

Pas