Kronikë

Mbytën dhe hodhën në rezervuar 26-vjeçarin, gjykata lë në burg 3 të akuzuaritBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:00 - 20/06/22 |
Opi Nion

Gjykata e Korçës ka vendosur sot masën e sigurisë për tre të arrestuarit që akuzohen për vrasjen e 26-vjeçarit Martin Çeço, trupi i të cilit u gjet i pajetë në nj rezervuar në Maliq.

Mësohet se gjykata ka dhënë masën e sigurisë “Arrest në burg” për tre të arrestuarit 3 ditë më parë nga Policia e Korçës.

Bleti Angjo dhe kushërinjtë Valter Mollaj e Edlir Mollaj akuzohen se kanë mbytur me litar Martin Çeçon dhe më pas trupin ia hodhën në rezervuarin e fshatit Kolanec të Maliqit, aty ku dhe i ndjeri jetonte së bashku me babain.

Të tre të arrestuarit akuzohen për vrasje me paramendim të kryer në bashkëpunim./Opinion.al

Pas