Kryesore

Mbledhja e grupit/Salianji: Dështoi për herë të dytë, presidenti të jetë politik


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:12 - 09/05/22 |
Opi Nion

Deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka reaguar për mbledhjen e grupit parlamentar që po zhvillohet në këto momente në selinë blu.

Salianji e ka cilësuar mbledhjen të dështuar ndërsa thekson edhe një herë faktin se presidenti duhet të jetë politik dhe më integritet të lartë që të përballojë presionin e kryeministrit Rama.

I keqardhur qê mbledhja e grupit parlamentar të PD dështon për herë të dytë të mblidhet! Personalisht bëra çdo përpjekje për të zhvilluar mbledhje të përbashkët por u refuzua njëanshmëtisht duke prodhuar dhe të pavërteta publike!

Kandidati për president duhet të jetë politik dhe me integritet të lartë që ti qëndrojë presionit politik të autokracisë Rama! Çdo zgjedhje tjetër është zgjedhje personale e Ramës siç ndodh në çdo autokraci!

63 deputetët opozitarë të dalë nga zgjedhjet e 25 Prillit përfaqësojnë opozitën, pakicat me 1/3 e këtij numri nuk kanë legjitimitet dhe shpresoj të jenë në naivitet politik dhe jo në shërbim të Ramës!”,-shkruan Salianji./Opinion.al

Pas