Bota

Mbi 6500 raste me COVID-19 dhe 24 viktima në Itali


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:05 - 06/08/21 |
Opi Nion

Vijon të rritet numri i personave të infektuar me COVID-19 në Itali. Në 24 orët e fundit në Itali janë regjistruar 6, 599 raste të reja me koronavirus, nga 244,657 teste të realizuara.

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se 24 persona kanë humbur jetën si pasojë e COVID-19. Numri më i madh i rasteve është shënuar në Siçili me 789 raste në 24 orë.

Ndërsa në Emilia-Romagna janë shënuar mbi 700 raste, ndjekur nga Lazio me më shumë se 762 të prekur./Opinion.al

Pas