Bota

Mbi 1350 viktima nga koronavirusi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:21 - 13/02/20 |
Opi Nion

Vetën ditën e djeshme 242 persona humbën jetën nga koronavirusi në provincën kineze Hubei, duke e çuar numrin e viktimave mbi 1350.

Dhe pse më herët u raportuar për një numër të ulët të rasteve të reja, ditën e djeshme në Hubei është shtuar dhe numri personave të prekur nga ky virus. Sipas BBC rreth 60,000 persona janë të infektuar nga koronavirusi.

Ndërkohë, Sekretari i Partisë në Hubei, Jian Chaoliang, u shkarkua dhe u zëvendësua nga Shefi i Partisë në Shangai, Ying Tong. Shefi i Partisë së kryeqytetit Ëuhan gjithashtu u shkarkua, ndërsa më herët janë shkarkuar një numër zyrtarësh të shëndetësisë./ Opinion.al

Pas