Aktualitet

Masat anti-COVID/ Gjobiten 1278 qytetarë në 24 orë dhe 10 lokale


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:47 - 12/02/21 |
Doriana Çepunaj

Në kohën kur vendi prej disa ditësh po regjistron shifra të larta të të infektuarve me COVID-19, duket se Policia e Shtetit ka intensifikuar kontrollet. Autoritetet informojnë se në 24 orët e fundit janë gjobitur 1278 qytetarë që nuk zbatuan masat anti-COVID.

Gjatë 24 orëve të fundit, efektivët e policisë në të gjithë vendin kanë evidentuar dhe ndëshkuar me gjobë 3.000 lekë, 1103 shtetas që nuk kishin vendosur maskat mbrojtëse.

Gjatë kontrolleve janë shoqëruar në ambientet e Policisë, 8  shtetas që nuk kanë pranuar t’i tregojnë punonjësve të policisë dokumentin e identifikimit. Pasi janë identifikuar këta qytetarë janë ndëshkuar me gjobë 3.000 lekë dhe më pas janë lënë të lirë.

Janë ndëshkuar me gjobë edhe 1.000.000 lekë, 10 administratorë subjektesh që janë konstatuar duke ushtruar aktivitetin në kundërshtim me protokollet e sigurisë anti-COVID.

Gjithashtu, në të gjithë vendin janë ndëshkuar me gjobë 10.000 lekë, 41 qytetarë që janë konstatuar duke lëvizur në këmbë pas orës 20:00./Opinion.al

Pas