Rajoni

Masakra në Cetinje, del foto e qytetarit që ndali dhe eleminoi autorinBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:53 - 13/08/22 |
Opi Nion

Ndërsa Mali i Zi ka shpallur tre ditë zie pas vrasjes së 10 personave të pafajshëm nga fqinji i tyre Vuk Boriloviç në Cetinje, në mediat sociale kanë nisur të shpërndahen edhe pamjet e atij që u cilësua si heroi i ngjarjes.

Është pikërisht Nenad Neno Kaluđerović, qytetari që arriti të ndalë ekzekutorin duke e vrarë atë. Kujtojmë se më herët një efektiv policie ishte plagosur nga Boriloviç, ndërsa kisjte tentuar ta neutralizonte atë.

Për një debat që duket se ka nisur si një konflikt për qeranë, 34-vjeçari ka vrarë 10 persona fqinjë të tij, mes të cilëve edhe 2 fëmijë, ndërsa ka plagosur 6 të tjerë./Opinion.al

Pas