Bota

“Masa më të sigurta në shkolla”, policia përplaset me studentët në Greqi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:12 - 01/10/20 |
Opi Nion

Ditën e sotme studentë, prindër dhe mësues marshuan ditën e sotme në Athinë pasi kërkojnë masa më të sigurta në shkolla për të parandaluar përhapjen e koronavirusit.

Protestat në Greqi u pasuan me përleshje para Parlamentit në Athinë, ndërsa policia i është përgjigjur me gaz lotsjellës protestuesve të cilët përdorën zjarr, gurë gjatë marshimit.

Studentët edhe më herët kanë bërë thirrje nëpërmjet sindikatave që të shtohet numri i mësuesve si edhe punonjësit e pastrimit.

 

Pas