Aktualitet

Masa ajrore të ftohta, temperatura deri në -5°C, parashikimi i motit për sot


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:16 - 01/12/21 |
Opi Nion

Masat ajrore të kthjellëta por të ftohta do të mbizotërojnë kushtet e motit në vendin tonë gjatë pjesës së parë të ditës, ku në zonat malore do ketë edhe ngrica. Pjesa e dytë e ditës do të sjellë kalime vranësirash por sërish mbetet mot pa reshje në të gjithë vendin. Parashikohet që këto kushte atmosferike të mbeten deri mëngjesin pasardhës.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit ulen sërish ndjeshëm në vlerat minimale, por rriten me 2 gradë në vlerat maksimale duke luhatur vlerat ditore nga -5°C deri në 14 °C.

Era do të fryjë e fortë në tokë dhe në det duke arritur shpejtësinë maksimale 45 km/h nga drejtimi Jugor – Juglindor duke krijuar në brigjet detare dallgë mbi 3 ballë./Opinion.al

Pas