Rajoni

Marrëveshja Kosovë-Serbi/Stoltenberg: Dy palët t’i zgjidhin çështjet përmes dialogutBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:01 - 28/08/22 |
Opi Nion

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg tha se e mirëpret marrëveshjen e arritur mes Kosovës dhe Serbisë për lëvizjen e lirë mes dy vendeve.

Përmes një postimi në Twitter, Stoltenberg tha se i inkurajon të dyja palët që të zgjidhin  çështjet e pazgjidhura përmes dialogut politik.

”E mirëpres marrëveshjen e lehtësuar nga BE-ja për lëvizjen e lirë ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Unë i inkurajoj të dy (presidentin serb, Aleksandar Vuçiç dhe kryeministrin e Kosovës Albin Kurti) për të zgjidhur çështjet e pazgjidhura përmes dialogut politik. @NATO_KFOR mbesin vigjilentë”, shkruan Stoltenberg./Opinion.al

Pas