Aktualitet

Maqedonia përfundon gardhin me tela. Çfarë po ndodh me Europën?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:28 - 29/11/15 |
b.f

Hijet e Europës së prag Luftës së Dytë Botërore dhe të Luftës së Ftohtë, janë më të pranishme se kurrë në këto ditë kur shikon se si kontinenti po rrethohet nga dita në ditë nga gardhet me tela. Shteti i fundit që rrethoi kufirin është Maqedonia, e cila përfundoi ditën e sotme ndërtimin e gardhit me tela në kufi me Greqinë, një përpjekje kjo për të kontrolluar hyrjen e migrantëve. Gardhi i cili është i gjatë tre kilometra është ngritur nga ushtria në pikën kufitare Gjevgjeli.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas