Rajoni

Maqedonia e Veriut shënon 13 viktima nga COVID dhe 53 raste të reja


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:21 - 27/05/21 |
Opi Nion

Maqedonia e Veriut ka regjistruar 13 viktima nga koronavirusi në 24 orët e fundit.

Autoritetet shëndetësore bëjnë me dije se që nga fillimi i pandemisë e deri më tani kanë humbur jetën 5, 369 persona.

Nga ana tjetër sipas Ministrisë së Shëndetësisë nga 2, 691 teste të realizuara për koronavirus, 53 persona kanë rezultuar positive nga virusit.

Rastet e reja 48 janë: Në Shkup, 10 në Kumanovë, Manastir-8, Radovish-8, Kërçovë-7, Dibër-5, Shtip-3, Kavadar-2, Resnjë-2 dhe nga 1 në Tetovë, Koçan, Vallandovë, Strumivë, Shën Nikollë, Vinicë, Krushevë, Demir Hisar, Kratovë dhe Makedonska Kamenica.

Sakaq bëhet me dihet se në 24 orët e fundit janë shëruar 111 pacientë./Opinion.al

Pas