Rajoni

Maqedonia e Veriut regjistron mbi 200 raste të reja me COVID e 18 viktima


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:15 - 27/12/20 |
Semiljana Azizi

Në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut  janë kryer 1253 testime për koronavirus dhe prej tyre 296 kanë rezultuar pozitivë.

Ndërkohë  kanë humbur jetën 18 persona me COVID-19, ndërsa janë shëruar 511 pacientë.

Nga autoritetet zyrtare mësohet se vendi aktualisht ka 20.045 raste aktive me COVID-19. Që nga fillimi i pandemisëe deri më tani  janë regjistruar 81.721 raste, prej të cilëve 59,293 janë shëruar, kurse 2.445 pacientë kanë humbur betejën me koronavirusin./Opinion.al

Pas