Rajoni

Maqedonia e Veriut regjistron 26 viktima dhe 758 raste të reja me COVID


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:04 - 22/12/20 |
Semiljana Azizi

Në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 26 viktima nga pandemia COVID-19. Nga autoritetet mjekësore mësohet se nga 2 562 testime të kryera janë identifikuar 758 raste të reja të infektuar me COVID-19.Ministria e Shëndetësië ka raportuar për 944 pacientë të shëruar që pas ribërjes së tamponit kanë rezultuar negativë dhe kanë lënë spitalet COVID.

Rastet e reja kanë këtë shpërndarje gjeografike:

 • 324 janë në Shkup
 •  43 Kumanovë
 • 22 Shtip
 •  Prilep 46
 •  Tetovë 21
 • Strugë 27
 • Veles 26
 • Manastir 23
 • Ohër 28
 • Kavadar 36
 • Gostivar 32
 • Gjevgjeli 17
 •  Strumicë 26
 • Kriva Pallankë 3
 • Radovish 5
 •  Koçani 19
 • Kërçovë 14 dhe qytete tjera/Opinion.al

 

 

Pas