Rajoni

Maqedoni e Veriut/ 254 raste të reja me COVID dhe 16 humbje jete


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:04 - 21/02/21 |
Opi Nion

Autoritetet shëndetësore në Maqedoninë e Veriut kanë deklaruar se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 254 raste të reja me koronavirus, nga 2160 teste të kryera.

Në total, numri i të infektuarve është  99,285.  Po ashtu, në vend janë regjistruar edhe 16 raste fatale e 151 persona të shëruar.

Që nga fillimi i pandemisë e deri më tani, bilanci i viktimave është 3,063./ Opinion.al

Pas