Aktualitet

Manifestim në mbështetje të Ukrainës, e pranishme edhe ambasadorja Yuri Kim


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:27 - 08/04/22 |
Opi Nion

Një manifestim po zhvillohet këtë të premte në rrugët e kryeqytetit në mbështetje të Ukrainës dhe popullsisë atje, e cila prej më shumë se një muaji po përballet me agresionin rus.

E pranishme në këtë manifestim është edhe ambasdorja e SHBA në Tiranë Yuri Kim, kryetari i Bashkisë Tiranë, Erion Veliaj, si dhe ambasadori i Ukrainës në Tiranë,  Volodymyr Shkurov.

Qytetarë shqiptarë së bashku me komunitetin ukrainas nisën marshimin nga sheshi “Skënderbej” dhe do të vijojnë deri të sheshi “Vëllezërit Frashëri”. I gjithë marshimi do të vijojë për rreth tre orë.

Ndërkohë policia ka devijuar edhe qarkullimin e automjteve në disa rrugë të kryeqytetit.

Kufizimet do të jenë në segmentet e mëposhtme:

  • Bulevardi “Bajram Curri”, segmenti nga kryqëzimi me rrugën “Ibraim Rugova” deri në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”.
  • Bulevardi “Dëshmorët e Kombit”, segmentin nga kryqëzimi me Bulevardin “Bajram Curri” deri në kryqëzimin me rrugën “Ismail Qemali”.
  • Bulevardi “Dëshmorët e Kombit”, segmenti nga “Sheshi Skënderbej” deri në Bulevardin “Bajram Curri” (përkohësisht në intervalin kohor përgjatë marshimit).

 

Pas