Aktualitet

Manastirliu: 13.685 vaksinime të kryera sot


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:51 - 13/04/21 |
Opi Nion

Ministrja e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit në Shqipëri janë vaksinuar kundër koronavirusit 13.685 qytetarë.

Sipas ministres, në total që nga fillimi i fushatës së vaksinimit janë kryer 281.216 vaksinime.

Ndërkohë, sot ka nisur vaksinimi i dializantëve dhe të personave që kanë kryer transplante, pranë qendrave të dializës në të gjithë vendin.

Shifrat e qytetarëve të infektuar me COVID, në vendin tonë kanë ardhur në rënie, duke sjellë edhe një numër të ulët të pacientëve edhe në spitalet COVID. Ministria e Shëndetësisë njoftoi sot se 5 qytetarë kanë humbur jetën dhe janë shënuar 234 raste të reja./ Opinion.al

Pas