Kryesore

Mali i Zi/Pas sherrit në familje 34 vjeçari vret 10 persona dhe plagos 6 të tjerëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:46 - 12/08/22 |
Opi Nion

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Cetinje të Malit të Zi, ku 10 persona janë vrarë dhe 6 të tjerë janë plagosur, pas një konflikti në familje.

Autori i ngjarjes, një 34-vjeçar i identifikuar si Vuko Boriloviç pasi ka qëlluar në familje ka dalë në rrugë duke vrarë edhe njerëz pranë banesës së tij.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 16:00, ndërsa autori është ekzekutuar nga policia.

Mes viktimave raportohen edhe fëmijë ndërsa mes të plagosurve që janë dërguar në Qendrën Klinike për trajtim mjekësor është edhe një polic./Opinion.al

 

Pas