Kryesore

Live/Nis numërimi i votave për anëtarët e Këshillit Kombëtar të PD-së


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:41 - 30/04/22 |
Opi Nion

Ka nisur pak minuta më parë numërimi I votave për anëtarët e Këshillit Kombëtar të Partisë Demokratike.  

Ashtu siç mund tw ndiqni edhe nga pamjet live, numërimi I votave po bëhet në selinë blu. 

Në garë ishin 420 kandidatë, nga të cilën do të zgjidhen 150. Më herët Komisioni Qendror i Numërimit të Kuvendit Kombëtar, njoftoi më herët në përmbyllje të votimeve se do të bëhet një pushim për shkak se shumë prej komisionerëve kanë agjëruar dhe kanë konsumuar iftarin./Opinion.al 

Pas