Aktualitet

LIVE/Nis Kuvendi i PD, demokratët një minutë heshtje për viktimat e Covid


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:28 - 17/07/21 |
Opi Nion

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha po mban fjalën hyrëse në Kuvendin Kombëtar të kësaj force politike që po zhvillohet këtë të shtunë.

Gjatë fjalës së tij, Basha u ndal fillimisht tek pandemia Covid-19 duke mbajtur edhe një minutë heshtje për personat që nuk arritën të fitojnë betejën me koronavirusin.

“Jam krenar që ndodhem mes jush në këtë sallë që e lartësoni dhe e zbukuroni me mbështetjen. Ju ftoj që të mbajmë një minutë heshtje për jetët e humbura për shkak të COVID-19.

Zoti iu dhënte paqe shpirterave të tyre dhe iu dhëntë forcë familjeve të tyre. Një bolanc tragjik që bëhet edh më pikëllues prej indinjatës, ku lotëve të familjarëve, iu kundërvihet propaganda e qeverisë. Kur shqiptarët kishin nevojë për ndihmë, iu ofruan gjoba.”- tha Basha./Opinion.al

Pas