Kryesore

Live/ Aksidenti në Bullgari, mbërrijnë në Shkup trupat e 45 viktimave


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:51 - 03/12/21 |
Opi Nion

Kanë mbërritur në Maqedoninë e Veriut dy avionët me trupat e pajetë të personave që humbën jetën në aksidentin tragjik në Bullgari. Fluturimi i avionëve u vonua për disa orë për shkak të motit të keq në Sofje.

Avionët ushtarakë janë ulur në aeroportin e Shkupit, ku po priteshin nga familjarët e viktimave dhe një delegacion i lartë shtetëror. Për 45 viktimat që humbën jetën në aksidentin tragjik në Bullgari, teksa po ktheheshin nga Turqia, do të ketë një ceremoni shtetërore.

Aksidenti i rëndë ndodhi disa ditë më parë, në kryeqytetin e Bullgarisë Sofie, ku një autobus me shtetas nga Maqedonia e Veriut që po ktheheshin nga një udhëtim nga Stambolli u aksidentua dhe si pasojë ndërruan jetë 45 persona ndërsa arritën të shpëtojnë 7 të tjerë./Opinion.al

Pas