Aktualitet

Leskaj për tenderat e djemve: S’përfituan, jetojnë në shtëpitë e Enverit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:17 - 12/11/15 |
b.f

TIRANË- Nënkryetarja e Parlamentit, Valentina Leskaj e akuzuar vazhdimisht nga opozita dhe i është kërkuar të lërë mandatin pasi djemtë kanë marrë tendera ka folur për herë të parë për këtë çështje. “Djemtë e mi prej 20 vitesh kanë biznes dhe kanë hyrë para se të merresha unë me politikë”, tha ajo.

Leksaj gjithashtu tha se sa i takon tendrit të OSHEE-së ka njoftim publik për tërheqjen e djalit të saj nga konkurrimi dhe shtoi se shumë prej tenderave që kanë fituar kompanitë ku punojnë djemtë e saj janë dhënë nga qeveria “Berisha”. Ndër të tjera ajo tha se djali i saj edhe ka vite që merret me biznes jeton ende në një shtëpi që ka prej kohës së Enverit.

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

Pas