Aktualitet

570 kg kafe kontrabandë, arrestohet 60-vjeçari


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:40 - 12/11/15 |
b.f

Një 60- vjeçar është arrestuar në qytetin e Durrësit, pasi  570 kg kafe kontrabandë janë gjetur në banesën e tij. Fatmir Mane akuzohet për fshehje të të ardhurave, ruajtje apo depozitimi i mallrave kontrabandë dhe riprodhim pa të drejtë i veprës së tjetrit.

Policia sekuestroi:

-9 thasë lini të mbushura me kafe kokërr të papjekur dhe e pabluar me një sasi rreth 547 kg

-një thes lini kafe kokërr e pjekur e pabluar me një sasi rreth 20 kg

-tre qese ngjyrë blu të mbushura me kafe kokërr e pjekur

-një kuti kartoni e mbushur me qese paketimi ngjyrë blu me mbishkrimin Aroma Caffe

-një mulli bloje kafe

-një pajisje për pjekje kafe

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas