Aktualitet

Lëkundje të forta tërmeti në Tiranë, ku ishte qendraBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:40 - 15/01/23 |
Opi Nion

Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë këtë mbrëmje në kryeqytet. Sipas të dhënave të para nga EMSC, lëkundjet kanë patur një magnitudë 4.7 të shkallës Rihter, ndërsa thellësia ishte 2 km.

Tërmeti është ndjerë në disa qytete të vendit, si Durrës, Lezhë dhe Krujë. Epiqendra e tërmetit ishte prane Klosit.

 

Pas