Aktualitet

Dëme të lehta në Klos, Peleshi reagon pas tërmetitBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:10 - 15/01/23 |
Opi Nion

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi ka reguar lidhur me tërmetin që ka prekur vendin tonë këtë mbrëmjë. Ai bën me dije se janë raportuar dëme të lehta në Njësinë Administrative Xibër, Bashkia Klos

“Sipas të dhënave paraprake nga Qendra Kombëtare Operacionale e Emergjencave Civile dhe IGJEUM, lëkundje tërmeti me magnitudë 4.7 Richter, me epiqendër 3 km në jug të Klosit janë ndier në të gjithë territorin e Shqipërisë. Sipas të dhënave të deritanishme raportohen disa dëme të lehta në Njësinë Administrative Xibër, Bashkia Klos. Të gjitha strukturat e Mbrojtjes Civile janë në gatishmëri dhe në kontakt të vazhdueshëm më të gjitha Bashkitë e vendit”, shkruan Pelshi./Opinion.al

 

Pas