Aktualitet

Lehtësimi i masave anti-COVID,Manastirliu:Mbetet alerti nga varianti Delta


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:36 - 01/07/21 |
Opi Nion

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, këtë të enjte, ditën kur hyjnë në fuqi masat e reja anticovid, thotë se ‘mbetet ende alerti nga varianti Delta i koronavirusit”.

Sipas saj, ky variant i ri koronavirusit është identifikuar pranë vendit tonë, duke iu referuar kështu Kosovës, prandaj sipas saj nuk duhet të ulim vigjilencën.

‘Nga sot në fuqi plani i lehtësimit të mëtejshëm të masave anticovid, për t’i dhënë më shumë frymëmarrje jetës social-kulturore dhe turizmit në vend. Por mbetet ende alerti nga varianti Delta, i cili është identifikuar edhe në vendet pranë nesh, ndaj nuk duhet të ulim vigjilencën dhe duhet të ecim me shpejtësi me vaksinimin anticovid, për mbrojtjen e jetës dhe shëndetit të qytetarëve. #ShqipëriaBuzëqesh.’- shkruan Manastirliu./Opinion.al

Pas