Aktualitet

Largimi i Ahmetaj/ Berisha: Eksponent kryesor i mafies së InceneratorëveBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:45 - 25/07/22 |
Opi Nion

Kreu i PD, Sali Berisha ka komentuar ndryshimet e bëra sot në qeveri nga Kryeministri Edi Rama, i cili shkarkoi Arben Ahmetajn nga posti i zvendës/kryeministrit.

Berisha e cilësoi Arben Ahmetajn si një nga eksponentët kryesorë të mafies së Inceneratorëve.

Më tej, kreu i PD ka akuzuar Ramen si kreun e kësaj afere.

Sot njoftohet se Edi Rama për të larë duart me krimin e tij të shëmtuar, aferën ndër më të mëdhatë në historinë e vendit, aferën e djegësave, ka shkarkuar nga detyra Arben Ahmetajn.

Me këtë rast, unë duke e konsideruar Ahmetajn një nga eksponentët kryesorë të mafies së djegësve, shtoj se kreu i kësaj afere është një dhe vetëm një: Ky është Edi Rama. Në aferën e inceneratorëve ai ka firmosur sic ka pohuar vetë në kundërshtim me ligjin”, tha Berisha.

Pas